Narodení pre výhru - Aless a Kyberšikanovanie.sk

 

 

Občianske združenie eSlovensko pripravuje sériu interaktívnych prednášok s audiovizuálnymi a hudobnými prvkami na tému kybešikanovanie. Navštívime 10 slovenských miest a preškolíme 10.000 detí. Projekt reaguje na prieskumu, podľa ktorého by až 90 percent učiteľov privítalo viac informácií o kyberšikanovaní. Šikanovanie sa radí medzi najzávažnejšie ohrozenia mládeže na Slovensku.

 

90 minútovú prednášku moderuje Miro Drobný spoluautor projektu Kyberšikanovanie.sk a populárna slovenská reperka Aless. Obaja zažili šikanovanie na vlastnej koži z pozície agresora, svedka či obete.

 

Prednášky sú bezplatné. Určené sú najmä druhému stupňu základných škôl ako aj stredným školám. Počas jedného dňa (pondelok, utorok alebo stredu) sa môžu uskutočniť 3 podujatia (začiatky o cca 8:30, 10:30, 13:00) ideálne v najväčšej sále v meste (dom kultúry, kino...). Preškolených tak môže byť 300-400 x 3 tj. okolo 1000 detí. Podmienkou je len vybavenie sály a naplnenie hľadiska. V prípade záujmu kontaktujte Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

 

Miro Drobný režisér, scenárista a producent, ktorý sa venuje najmä detskej a filmovej tvorbe. Najúspešnejším projektom je celovečerný film RYTMUS sídliskový sen a animovaný seriál OVCE.sk. Je autorom originálnych literárnych scenárov, niekoľkých projektov a kníh so zameraním na deti a mládež. Pripravil do vysielania Slovenskej televízii vzdelávací seriál Cookie.sk a zážitkový seriál Andrea za hranicou. Pre televíziu JOJ cestopisný seriál Na vlastnej koži.

 

Aless vlastným menom Aless Capparelli sa venuje hudbe od svojich 13 rokov. Píše si vlastné texty, v ktorých opisuje život mladých ľudí. Sama bola terčom šikany na základnej škole a tejto téme sa venuje aj vo svojej hudobnej tvorbe.

 

Mediálny partner: